Nawigacja

  • Ogłoszenie

    04.04.2016

    Informujemy, że dnia 5 kwietnia 2016 roku odbędzie się w naszej szkole sprawdzian szóstoklasisty. W tym dniu w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczne, świetlica szkolna jest nieczynna.

  • Konkurs wiedzy o Gminie Skąpe

    Konkurs wiedzy o Gminie Skąpe
    19.02.2016

    Dnia 19 lutego 2016r uczniowie klas IV-VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołoboku na godzinie wychowawczej zebrali się w klasie V na konkursie wiedzy o Gminie Skąpe, organizowanym przez sekcję naukową Samorządu Szkolnego.

    Pytania dotyczyły władz gminy, sołectw, szkół i jezior. Zawodnicy nie mieli większych problemów z odpowiadaniem. Widzowie również zastanawiali się nad odpowiedziami.

    Konkurs można uznać za udany. Każdy z uczestników otrzymał atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Urząd Gminy w Skąpem oraz sklepik szkolny. W przyszłości sekcja naukowa ma w planach organizować też inne konkursy.

     

    I miejsce - klasa VI - 6 pkt./10

    II miejsce - klasa V - 5 pkt./10

    III miejsce - klasa IV - 3,5 pkt./10

    Autor tekstu: Norbert Tomaszewski

     

  • Bezpieczne ferie zimowe 18.01 – 31.01.2016 r.

    Bezpieczne ferie zimowe 18.01 – 31.01.2016 r.
    14.01.2016

    Kończy się już pierwszy semestr i niebawem rozpoczną się ferie zimowe. Wszyscy się cieszymy, bo jest to czas miłego wypoczynku oraz zabaw na śniegu. Rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana, jazda na sankach i łyżwach sprawiają dużo radości, ale każda zabawa powinna być bezpieczna. Również przebywanie w domu bez opieki rodziców powinno być rozważne i bezpieczne.

    W naszej szkole, w hali sportowej, odbyła się więc dziś akcja „Bezpieczne ferie”. Najpierw pogadankę na temat podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku przeprowadzili funkcjonariusze policji: st. sierż. p. Daria Dzięcioł i st. sierż. p. Maciej Szczygielski. Następnie uczniowie klas IV – VI zaprezentowali przygotowane przez siebie plakaty przedstawiające rady i przestrogi dotyczące zachowania w domu, na dworze oraz na jezdni. Wspólnie zaśpiewana „Odblaskowa piosenka” przypomniała wszystkim o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, gdy poruszamy się o zmroku. Na koniec, strażnik gminy Skąpe, pan Juliusz Tomaszewski, przybliżył dzieciom temat bezpieczeństwa w sieci.

     

                Życzymy wszystkim uczniom śnieżnej i mroźnej aury oraz radosnego, bezpiecznego wypoczynku.

                                                                                                                       Grono Pedagogiczne

     

    Zasady, o których podczas ferii zawsze trzeba pamiętać:

    • Ubieraj się stosownie do temperatury panującej na dworze.
    • Zawsze informuj rodziców/opiekunów, gdzie i z kim będziesz przebywać.
    • Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze.
    • Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nimi. 
    • Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, rzek i jezior.
    • Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, korzystaj z przygotowanych lodowisk. 
    • Rzucając śniegowymi kulkami patrz, gdzie i w kogo rzucasz. Nie mogą to być przechodnie, okna lub przejeżdżające samochody, bo możesz stać się sprawcą groźnego wypadku.
    • Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych jest zabronione.
    • Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu.
    • Bądź widoczny na drodze dzięki elementom odblaskowym. Zimą szybko zapada zmrok.

    Zapraszamy do galerii zdjęć.

  • Jasełka i Wieczór kolęd i pastorałek w naszej szkole

    Jasełka i Wieczór kolęd i pastorałek w naszej szkole
    22.12.2015

    Święta Bożego Narodzenia, to wyjątkowy okres w roku, na który wszyscy długo czekamy, dlatego wtorkowe popołudnie upłynęło w naszej szkole pod znakiem dwóch wyjątkowych wydarzeń: jasełek oraz Wieczoru kolęd i pastorałek. Oprócz rodziców i zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli miejscowych władz oraz duchowieństwa.

    Jasełka, w reżyserii p. Elżbiety Popławskiej i p. Marioli Palczewskiej, zaprezentowali uczniowie klas: I, V i VI z udziałem osób z grona rodziców (p. Norberta Stoczewskiego) i nauczycieli (m.in. p. Doroty Kostrzewy). Inscenizację oparto na scenariuszu Adama Szafrańca pt. „Wielkie rzeczy uczynił mi...”.

    Tegoroczne przedstawienie odbiegało od tradycyjnego kanonu, bowiem historię narodzin Zbawiciela opowiadała, 12-letniemu już Jezusowi, Maria z Nazaretu. W jej rolę świetnie wcieliła się p. Małgosia Szczepaniak, a jej męża, Józefa, zagrała p. Mariola Palczewska. Również uczniowie: Kuba Kancelarczyk, Dawid Bogusz, Łukasz Jesiołkiewicz, Łukasz Bogusz oraz chłopcy i dziewczynki z klasy III, wspaniale zagrali swoje role. Ogromny talent wokalny zaprezentowały: Julka Łabędzka – w roli Matki malutkiego Jezusa oraz Oliwia Wolf i Iga Sitkowska – w roli śpiewających aniołów.

                W następnej części wieczoru rozbrzmiewały piękne kolędy i pastorałki, prezentowane przez uczniów poszczególnych klas, przygotowanych pod kierunkiem wychowawców. Na skrzypcach zagrali uczniowie klasy III – bracia: Jaś i Staś Stoczewscy. Wystąpił również Zespół Śpiewaczy „Błękit”, który od lat wzbogaca program naszej przedświątecznej uroczystości.

    Wiele tygodni przygotowań i prób przyniosło oczekiwane efekty, ponieważ wieczór dostarczył zebranym miłych wrażeń i wprowadził w świąteczny nastrój. Dzieci otrzymały słodkie upominki od członków Ochotniczej Straży Pożarnej i od zespołu „Błękit” oraz piłki od członków Niezależnego Towarzystwa Wędkarskiego.

    Gospodarz wieczoru, pani Elżbieta Popławska, podziękowała wszystkim zaangażowanym osobom, zwłaszcza panu Mikołajowi Solińskiemu, który czuwał nad oprawą muzyczną całej uroczystości oraz rodzicom, którzy zadbali o kostiumy dla swoich dzieci.

    Na zakończenie uroczystości dyrektor, pani Barbara Gławdel, złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne, a ksiądz Tadeusz Wielgolaski poprosił o duchowe przeżywanie świąt.

    Szkolny wieczór zakończył się kiermaszem przepięknych ozdób świątecznych, przygotowanych przez panie prowadzące świetlicę, nauczycieli oraz rodziców (p. Grażynę Stolarek, p. Grażynę Świątczak, p. Mariolę Palczewską, p. Ingrid Ryzlewicz, p. Małgorzatę Szczepaniak, p. Edytę Kościukiewicz, p. Marzenę Chojnowską, p. Monikę Chrostek, p. Małgorzatę Sienkiewicz i p. Marzenę Łabędzką).

     

    Zapraszamy do galerii zdjęć.

  • Odwiedziny nauczycieli szkoły ze Sprembergu

    Odwiedziny nauczycieli szkoły ze Sprembergu
    15.06.2015

    W dniu 15. czerwca odwiedzili naszą szkołę nauczyciele i pani dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły ze Sprembergu (Niemcy). Goście mieli okazję obejrzeć naszą szkołę, nowo wybudowaną salę gimnastyczną oraz obserwować  uczniów dwóch pierwszych klas podczas apelu z okazji Dnia Mamy i Taty. W trakcie krótkiej wycieczki po najbliższej okolicy mieli okazję podziwiać przyrodę i zapoznali się krótko z możliwościami wypoczynku, którymi byli żywo zainteresowani. Uczestniczy wycieczki byli zachwyceni czystością jeziora Niesłysz i pięknem otaczającej go przyrody. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie, w niedalekiej przyszłości.

    Am 15. Juni hatten wir Gaeste aus unserer Partnerschule aus Spremberg. Die Lehrer und die Schulleiterin hatten die Moeglichkeit sich unsere Schule, und die neu gebaute Turnhalle zu sehen. Sie schauten sich einen Auftritt der Schueller der zwei ersten Klassen zum Anlass des Mutter- und Vatertags. Waehrend eines kurzen Ausfluges bewunderten sie die Natur und Erholungsmoeglichkeiten, fuer die sie grosses Interesse zeigten. Die Teilnehmer bewunderten die Klarheit des Wassers im See Niesłysz und die Natur. Wir hoffen auf ein schnelles Wiedersehen.

    zdjęcia z wizyty w galerii

  • Wycieczka do Wrocławia.

    06.05.2015

    Dnia 06 maja 2015r. uczniowie klas II-VI naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wrocławia.

    O godzinie 06.30 zebraliśmy się na podwórku szkolnym i w doskonałych humorach wsiedliśmy do dwóch autokarów, którymi w ciągu około trzech godzin dotarliśmy na miejsce.

    Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie nowo otwartego na terenie wrocławskiego ogrodu zoologicznego Afrykarium.

    To kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu

    Zobaczyliśmy tam niezliczone gatunki ryb pływających w przeogromnych dziewiętnastu basenach ze szklanymi ścianami, imitujących morskie dno m.in. rafę koralową Morza Czerwonego czy głębiny Kanału Mozambickiego . Okrzyki zachwytu i przerażenia wywołały rekiny i olbrzymie płaszczki, przepływające tuż nad naszymi głowami, które mogliśmy podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości 18 m . Oprócz różnokolorowych, prześlicznych ryb, zobaczyliśmy jeszcze inne zwierzęta żyjące w wodzie - -żółwie, foki, manaty, hipopotamy, kotiki afrykańskie - oraz ptaki wodne. Otaczająca nas we wnętrzu Afrykarium bujna roślinność i wysoka temperatura sprawiły, że poczuliśmy się jak na kontynencie afrykańskim. W drodze powrotnej do autokarów obejrzeliśmy jeszcze innych mieszkańców ZOO.

    Kolejnym punktem naszej wycieczki było wrocławskie Humanitarium, czyli park rozrywki edukacyjnej. Dzięki uprzejmości naukowców, mogliśmy zajrzeć za kulisy wielkiej nauki. Zdobyliśmy nieco wiedzy z dziedziny fizyki, dzięki eksperymentom dostosowanym do naszego poziomu. Najbardziej podobał nam się labirynt a w nim "krzywy pokój". Fantastyczną pamiątką z pobytu w tej "świątyni nauki" była własnoręcznie wykonana kostka do kąpieli.

    Bardzo zmęczeni, ale i niesamowicie zadowoleni wróciliśmy po godzinie 19.00 do domu. Miło będziemy wspominać ten krótki ale niezwykły wyjazd.

  • "LEPSZA SZKOŁA"

    "LEPSZA SZKOŁA"
    20.04.2015

    LEPSZA SZKOŁA jest projektem przeznaczonym dla nauczycieli korzystających z podręczników Gdańskiego Wydawnictwa Ośœwiatowego. 

    Programy LEPSZEJ SZKOŁY od 2002 roku pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywnośœci nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych.

    Nauczyciele uczestniczący w programach LEPSZEJ SZKOŁY: 
    * sprawdzają wiedzę i kompetencje uczniów za pomocą specjalistycznych testów, 
    * dzięki szczegółowym raportom porównują wyniki swoich uczniów z wynikami klas z całej Polski i dobrze planują swoją pracę, 
    * otrzymują zaśœwiadczenie o udziale w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym.

    Dla nauczycieli korzystających z "Matematyki z plusem" LEPSZA SZKOŁA prowadzi program Sesje z plusem.

    Standaryzowane testy (na wejśœcie, w połowie i na końcu roku szkolnego) dają nauczycielom możliwość stałej i rzetelnej oceny postępów uczniów w ciągu każdego roku nauki matematyki.

    Indywidualizowane raporty:

    * pozwalają obejrzeć rezultaty poszczególnych uczniów oraz całej klasy na tle wyników szkolnych i ogólnopolskich, 
    * pokazują, które z typów zadań sprawiają uczniom najwięcej trudnoœci, 
    * umożliwiają przeanalizowanie dotychczasowych metod pracy, 
    * są dobrym materiałem do prezentacji wyników na wywiadówkach oraz na radzie pedagogicznej.

    Nauczyciele uczestniczący w programie pobierają i przeprowadzają testy. Sprawdzają je za pomocą schematów punktowania. Na stronie www.LS.gwo.pl wpisują wyniki i zapoznają się z raportami prezentującymi rezultaty poszczególnych uczniów oraz klasy na tle wyników ogólnopolskich.

    Nabór do programu odbywa się corocznie.

     

  • Życzenia świąteczne

    Życzenia świąteczne

    Zdrowych, spokojnych i  radosnych, pełnych miłości , wiary, nadziei i łask bożych Świąt Wielkanocnych. 

    Radosnego nastroju podczas świętowania w gronie rodziny 

    Oraz wesołego Alleluja

     Życzą: Dyrekcja i Grono pedagogiczne.

     

     

  • Ferie tuż, tuż!

    Ferie tuż, tuż!

    Przygotowując się do ferii zimowych, nasi uczniowie uczestniczyli 4 lutego 2015 r.  w dalszym etapie programu „Bezpieczne ferie”.

     Zajęcia o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym przygotowali i przeprowadzili: szkolny koordynator ds. promocji zdrowia, p. Elżbieta Popławska oraz strażnik gminy, p. Juliusz Tomaszewski. Skoncentrowane były wokół zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu w domu, na podwórku i na drodze.

    Bawiąc się w zabawę „Przywitankę” zdiagnozowano miejsce i formy spędzania czasu podczas zimowego wypoczynku.

    Z uwagi na fakt, że zimą, po południu, bardzo szybko robi się ciemno, nasza odzież musi wyposażona być w znaczki lub elementy odblaskowe. Uczniowie obejrzeli więc krótką projekcję filmu uświadamiającą znaczenie dobrej widoczności na drodze.

    Szybko nauczyli się „Odblaskowej piosenki”, która stała się przebojem (https://www.youtube.com/results?search_query=odblaskowa+iosenka).  Pan strażnik szczegółowo omówił „Kodeks zachowania podczas zimowego wypoczynku”, przeprowadził quizy, a pierwszoklasistom podarował znaczki odblaskowe. Zajęcia obserwowała p. Alicja Kucharska, redaktor gazety „Dzień za dniem”.

    Mamy nadzieję, że przekazane treści pozwolą naszym uczniom rozważnie i bezpiecznie spędzić tegoroczne ferie zimowe.

    Prezentacja_ferie.pdf

    prezentacja_ferie_2.pdf

    Zdjęcia w galerii 

  • Babciu, Dziadku, kochamy Was!

    Babciu, Dziadku, kochamy Was!
    23.01.2015

    „Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje, ani nie  kupuje, ale które się ofiaruje.”

                             Gustaw Flaubert

    W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 23 stycznia 2015 r. Babcia czy dziadek to ktoś, kto zawsze ma czas dla swoich wnucząt, kocha je bezwarunkowo, ma dla nich więcej cierpliwości – w przeciwieństwie do kochających, ale zabieganych i zapracowanych rodziców.

    Dlatego dziś, dziękując za ich wielkie serce, uczniowie klasy grugiej dedykowali im wiersze i piosenki, złożyli życzenia, a w prezencie wręczyli piękne laurki przygotowane pod opieką wychowawczyni, pani Elżbiety Popławskiej. Po występie artystycznym odbyły się pamiątkowe zdjęcia. Dziadkowie zwiedzili też szkołę, oglądnęli w klasie prace plastyczne swoich wnucząt pt. „Moi dziadkowie i ja”. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale i dla ich babć i dziadków. Dzień, w którym gościło dużo wzruszeń i radości.

    Link do zdjęć z uroczystości

  • Bezpieczne ferie WOPR

    Bezpieczne ferie WOPR
    16.01.2015

    Powoli zbliżają się ferie.

    W piątek, 16 stycznia 2015 r., w ramach akcji „Bezpieczne ferie" odbyła się w naszej szkole prelekcja przeprowadzona przez lubuskiego ratownika WOPR-u, p. Marka Cieślę i strażaka z OSP w Ołoboku, p. Mateusza Kołaczka.

    Dzieci obejrzały ciekawy filmik o zagrożeniu podczas spacerów po zamarzniętym zbiorniku wodnym, nauczyły się, jak ratować osobę, pod którą załamał się lód, przypomniały sobie, jak powiadamiać służby ratunkowe.

    Strażak szczegółowo omówił sposób ewakuacji z pomieszczeń zadymionych. Uczniowie rozwiązywali kalambury i rebusy  utrwalające zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Oby wskazówki na zawsze utkwiły naszym uczniom w pamięci i przyczyniły się do bezpiecznego wypoczynku w czasie zimowej przerwy.

    Link do galerii ze zdjęciami ze spotkania

     

  • Odwiedził nas prawdziwy święty Mikołaj

     12 grudnia w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Odwiedził nas prawdziwy święty Mikołaj. Razem z Mikołajem przybyła też Królowa Śniegu i wspólnie opowiedzieli dzieciom historię pt "Serce, serduszko" o sile ludzkiej miłości.
      Spotkanie to było bardzo wzruszające i niejedna łezka zakręciła się w oku. 
    Na zakończenie spotkania Mikołaj rozdał dzieciom paczki, które w tym roku były fantastyczne dzięki wspaniałym pomocnikom świętego Mikołaja w osobach naszych darczyńców.
    
     Za wsparcie naszej akcji mikołajkowej dziękujemy wszystkim, którzy się w nią zaangażowali. 
    Patrząc na miny naszych milusińskich, było warto.

     

    Link do galerii

  • Przedstawienie "Pisk Białego Orła"

    Przedstawienie "Pisk Białego Orła"

    12 listopada 2014 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy piątej opowiedzieli legendę o białym orle.

    Przedstawienie "Pisk Białego Orła" autorstwa Adama Szafrańca opowiada historię wiejskiej, patriotycznej rodziny, która czeka na powrót z frontu I wojny światowej ojca i syna.

    Symbolem wolnej Polski jest biały orzeł, którego głos nie pozwala Polakom tracić nadziei na odzyskanie wolności. Oprawę muzyczną stanowiły piękne, patriotyczne piosenki skomponowane przez pana Adama Szafrańca a wzruszająco wykonane przez uczennice klasy piątej: Wiktorię Książek i Oliwię Wolf. W role postaci dziadka, babci, mamy, dzieci, poety ukrywającego się w wiejskiej chacie, orła i trzech zaborców wspaniale wcielili się uczniowie klasy piątej: Maciek Banicki, Dawid Bogusz, Łukasz Bogusz,Łukasz Jesiołkiewicz, Gabrysia Kuś, Karolina Michalska, Magda Rówińska, Kaya Salik, Przemek Sienkiewicz, Iga Sitkowska, Julia Szpak, Norbert Tomaszewski.

    Publiczność ze wzruszeniem przyjęła przekazane ze sceny przesłanie. Bardzo podobały się też kostiumy i scenografia, za którą odpowiedzialne były opiekunki Mariola Palczewska, Grażyna, Stolarek i Ingrid Ryzlewicz.

    Przedstawienie odbyło się dzięki uprzejmości pani Marioli Palczewskiej, która ponownie udostępniła tak wspaniały scenariusz.

    Link do galerii ze zdjęciami

  • „Śniadanie daje moc“

    „Śniadanie daje moc“
    07.11.2014

    7 listopada 2014 r. uczniowie klas I-III ponownie wzięli udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc“.  

    Dzieci, wraz z nauczycielami, przygotowały pożywne śniadanie. Na stołach pojawiły się wędliny, jaja, sery, miód i przede wszystkim kolorowe warzywa: sałaty, rzodkiewki, ogórki, pomidory, papryki. Nie zabrakło również owoców oraz herbaty z ziół  zebranych wasnoręcznie przez uczniów klasy drugiej podczas ubiegłorocznej plenerowej wycieczki. 

    Niektórzy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością przygotowując sobie „wesołe kanapki”.

     W ramach akcji uczniowie nauczyli się, że do szkoły należy wychodzić po i ze śniadaniem. Przyswoili też umiejętność przygotowywania zdrowego posiłku i jego kulturalnego spożywania.

    Wychowawcy klas ponownie dziękują rodzicom za wsparcie akcji.

     

    Koordynatorzy projektu: klasa Ia: wych. Dorota Kostrzewa

                                             klasa Ib: wych. Małgorzata Szczepaniak

                                            klasa II: wych. Elżbieta Popławska

                                            klasa III: wych. Lucyna Zieleniewska

  • Spotkanie ze stypendystką Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

    W piątek 17.10.2014r. w naszej szkole gościliśmy stypendystkę Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia Karolinę Iwanowską. Karolina jest absolwentką naszej szkoły i mieszkanką Ołoboku. 

    Spotkanie z Karoliną obfitowało w wiele informacji dotyczących Fundacji oraz wspólnoty stypendystów z całej Polski.

    Jak podkreślała bycie stypendystą to nie tylko pomoc finansowa, ale również znajomości i przyjaźnie zawierane na wiele lat.

    Bycie stypendystą zobowiązuje też do tego by w sposób czynny i zaangażowany uczestniczyć w życiu Kościoła i parafii. Karolina z dumą i wielkim przejęciem opowiadała o swoich doświadczeniach i przeżyciach związanych z byciem stypendystką Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za obecność i wspaniałe świadectwo wiary, Karolinie serdecznie dziękujemy.

    Uczniowie klas IV-VI z katechetką Mariolą Palczewską.

      

  • III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

    06.10.2014

    W dniu 06-10-2014 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krosinie Odrzańskim odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.  

    Zawodnicy rozgrywali mecze w czterech kategoriach: Chłopcy młodsi, Chłopcy starsi, Dziewczynki młodsze i Dziewczynki starsze. 

    Nasz zespół ( Chłopcy młodsi) rywalizował w grupie C z takimi drużynami jak: Orlik Gubin, SP Żary, SP Jasień. 

    Po bardzo ciężkiej walce w grupie udało się awansować do 1/2 finału i walczyć o możliwość gry w ścisłym finale czyli o I lub II miejsce w turnieju. Niestety drużyna SP Strzelce Krajeńskie okazała się lepsza i wygrała spotkanie 7:2 porażka jak się później okazało z mistrzem turnieju, podcięła skrzydła naszym chłopcom, jednak po krótkim odpoczynku zdołali się zmobilizować do dalszej gry. 

    Pozostała walka o 3 lub 4 miejsce z drużyną MUKS 11 Zielona Góry i tu nasz zespół okazał się lepszy wygrywając 1:0 i zdobywając III miejsce tegorocznych Finałach Wojewódzkich w swojej kategorii.
    Galeria turnieju:


    http://www.turniejorlika.pl/index.php?page=galeria&parent_id=6


    Klasyfikacja końcowa:


    Chłopcy młodsi:


    1 Orlik Strzelce Kraj.
    2 Orlik Gubin
    3 PSP Ołobok
    4 MUKS 11 Zielona Góra


    Dziewczęta młodsze


    1 MUKS 1 Gorzów Wlkp.
    2 SP 2 Żary
    3 MUKS 11 Zielona Góra
    4 UKS Międzylesie

      

  • Dzień truskawki

    Dzień truskawki
    13.06.2014

    W piątek, 13 czerwca 2014 r. w naszej szkole zobiło się truskawkowo, bo wlaśnie tego dnia obchodziliśmy święto tych owoców. 

    Z tej okazji uczniowie założyli czerwone ubrania, a zamiast drugiego śniadania przynieśli kilogramy truskawek, z których przygotowali urzekające, pyszne desery.

     Fantazjom kulinarnym nie było końca. 

    Na wspólnym stole pojawiły się więc: truskawki w polewie z białej i ciemnej czekolady, koktajle z bitą śmietaną na bazie maślanki i jogurtu, przystrojone listkami mięty i melisy, ciasta truskawkowe pieczone przez rodziców i nauczycieli, szaszłyki z truskawek. 

    W trakcie przyrządzania potraw uczniowie dzielili się wzajemnie zdobytymi wcześniej informacjami o wartościach odżywczych tych owoców. Do akcji przyłączyly się panie ze szkolnej kuchni i częstowały dzieci truskawkowym deserem jogurtowym. Na apelu kilkoro uczniów dostało drobne nagrody za udział w konkursie na największą truskawkę. Po zajęciach, na świetlicy, młodsze dzieci popisywały się kolorowaniem obrazków z truskawkowymi motywami. Truskawkowa uczta przyniosła radość całej szkole.     

  • LOLEK Z CISZY NIEPOKALANEJ

    26.06.2014

     26 czerwca 2014 roku członkowie kółka teatralnego naszej szkoły,  dzięki uprzejmości pani katechetki Marioli Palczewskiej, która udostępniła scenariusz i pomogła w jego realizacji,  wystawili sztukę "Lolek z ciszy Niepokalanej".

       Scenariusz autorstwa Adama Szafrańca przedstawia dzieciństwo Karola Wojtyły, klimat rodzinnego domu, wpływ rodziców i brata na osobowość Lolka.Autor scenariusza tworząc go, sięgnął do biografii Wojtyłów, do wspomnień kolegów i koleżanek Lolka z Wadowic. Dzięki temu powstała sztuka, wykraczająca poza ramy zwykłej akademii. 

       Aktorzy, członkowie koła teatralnego, z dużym zaangażowaniem odtworzyli wydarzenia sprzed 90 lat: przyjmowanie kolejnych sakramentów świętych, rozmowy z rodzicami, przedwczesną śmierć mamy Lolka, Emilii.

    Oprawę muzyczną stanowiły utwory skomponowane specjalnie do tego scenariusza. Melodyjne, bogate w treść piosenki,  śpiewane przez  uczniów     bardzo spodobały się publiczności. Szczególne uznanie zdobyła solistka Ksenia Berendt. W rolę Lolka wcielił się Kuba Woch, jego rodziców odgrywali Kuba Sembratowicz i Lidka Domańska, a Żyda Chaima Bałamutha Jędrzej Stoczewski. Reporterką opowiadającą o wydarzeniach sprzed lat była Karolina Banaś.

       Ponadto w przedstawieniu udział wzięli: Łukasz Jesiołkiewicz,

    Michał Jesiołkiewicz, Natalka Bogusz, Claudia Sembratowicz, Iga Sitkowska, Rozalka Boguszewska, Amelka Łuszczyńska, Ala Borkowska, Ola Giedrys, Kacper Twardochleb, Dawid Bogusz. W przygotowaniu przedstawienia pomagali również Norbert Tomaszewski i Przemek Sienkiewicz.  

     

                                            Opiekun koła teatralnego Ingrid Ryzlewicz 

  • Ruszyła budowa hali sportowej. Zamieszczamy w szkolnej galerii pierwsze zdjęcia z budowy.

    Link do zdjęć

  • Już wkrótce rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej w Ołoboku

    Sala gimnastyczna w Ołoboku - długo wyczekiwana przez mieszkańców północnej części naszej gminy inwestycja z zakresu infrastruktury sportowej. Już na początku czerwca br. rozpoczną się prace budowlane przy szkole podstawowej w Ołoboku, gdzie zlokalizowana ma być sala.

    Czytaj więcej ...

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Ołoboku
    ul. Wojciechowskiego 25
    Ołobok
    66-213 Skąpe
    woj. lubuskie
  • 68 38 12116

Galeria zdjęć