Jeszcze w czerwcu rozpocznie się budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ołoboku, gmina Skąpe. Jednak uczniowie będą mogli w niej poćwiczyć dopiero od września 2015 roku. Koszt obiektu to około 3,5 mln zł.
„Chcę oglądać Twoje nogi, nogi, nogi, nogi…” .- śpiewaliśmy w naszej szkole dnia 03-03-2014 obchodząć DZIEŃ SPÓDNICY.
30.01.2014r. uczennice biorące udział w zajęciach Szkolnego Koła Teatralnego przedstawiły swoim kolegom ze szkoły bajkę "Dziwny sen Hani", która apelowała do czytania i szanowania książek. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały występ, którego bohaterami byli: Hania, Jacek, Marek, oraz postaci z bajek Krasnal, Kot w Butach, Czerwony Kapturek, Pinokio, Kopciuszek i Sierotka Marysia. Skarżyły się one na złe traktowanie przez dzieci wypożyczające książki ze szkolnej biblioteki (wyrywanie kartek, malowanie po książkach, zalewanie i plamienie).
W role wspaniale wcieliły się: Karolina Banaś, Amelka Łuszczyńska, Ksenia Berendt, Marta Knappe, Jagoda Rodziewicz, Rozalka Boguszewska, Sara Surma, Iga Sitkowska i Lidka Domańska. O scenografię zadbały Natalka Bogusz i Klaudia Sembratowicz. Po przedstawieniu maluchy na widowni, wzruszone losami bohaterów bajki, złożyły na ręce Pani Dyrektor i pani bibliotekarki obietnicę dbania o książki
Uczniowie młodszych klas po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc“. Podczas kilku edukacyjnych zajęć poznali 12 zasad zdrowego odżywiania. Dowiedzieli się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, bo dzięki niemu otrzymuje się energię do nauki i pracy na pierwszą połowę dnia. Jest ono dla ludzi tym, czym paliwo dla auta. 8 listopada, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, dzieci wraz z nauczycielami przygotowały pożywne śniadanie.
Na stołach pojawiły się wędliny, sery, miód, dżemy i przede wszystkim kolorowe warzywa: sałaty, rzodkiewki, ogórki, pomidory, papryki, cebula, a nawet czosnek. Niektórzy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością przygotowując sobie „wesołe kanapki”. Nie zabrakło również owoców i malinowej herbaty. W ramach akcji uczniowie nauczyli się, że do szkoły należy wychodzić po i ze śniadaniem. Przyswoili też, w pewnym stopniu, umiejętność przygotowywania zdrowego porannego posiłku i jego kulturalnego spożywania.
Wychowawczy klas dziękują rodzicom za wsparcie akcji.
Koordynatorzy projektu: klasa I: wych. Elżbieta Popławska
klasa II: wych. Lucyna Zieleniewska
klasa II: wych. Dorota Kostrzewa
Dnia 24 października Szkoła Podstawowa w Ołoboku obchodziła Święto Dyni, podczas którego gościli również przedstawiciele szkoły partnerskiej im. Astrid Lindgren ze Sprembergu (Niemcy). Niemieccy uczniowie wzięli udział w zajęciach w klasach ze swoimi polskimi kolegami i koleżankami.Przedstawiciele grona pedagogicznego mieli okazję omówić dalszą współpracę, jak również wymienić się doświadczeniami.
Święto Dyni uświetnił również szkolny festiwal piosenki jesiennej, podczas którego wystąpili ołoboccy uczniowie jak i niemieccy goście. Po południu goście mieli okazję obejrzeć z bliska pomnik Chrystusa Króla jak również ratusz i kościół Matki Bożej w Świebodzinie. Była to pierwsza ale na pewno nie ostatnia wizyta gości ze Sprembergu. Zdjęcia z imprezy w fotogalerii
20 września 2013 roku, w ramach realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie, po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja promująca zdrowe żywienie.
Tym razem obchodziliśmy Dzień Pomidora. Głównym bohaterem dnia był więc pomidor.
Wszyscy uczniowie ubrali się w czerwoną odzież. Każda klasa zaprezentowała zgromadzone wcześniej informacje o wartościach odżywczych warzywa. Wspólnie z wychowawcami uczniowie przyrządzili różnorodne smaczne potrawy, kuszące nie tylko zapachem, ale i pięknym wyglądem (sałatki, kanapki, szaszłyki, jajka zapiekane w pomidorach i innne). Rozstrzygnięto konkurs na największego pomidora, a zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Akcja zakończyła się odśpiewaniem piosenki ze słowami wiersza J. Brzechwy „Pomidor”, po czym uczniowie udali się na stołówkę zjeść ich ulubioną zupę pomidorową, przygotowaną przez panie kucharki. Na zajęciach świetlicowych młodsze dzieci, bawiąc się w „Pomidora” rozśmieszały się wzajemnie, a potem wykupywały fanty. Całe przedsięwzięcie wspierali rodzice. Dzięki akcji uczniowie poznali zdrowotne i smakowe walory pomidorów oraz nabyli właściwe postawy żywieniowe w tym zakresie.
Koordynator programu
Elżbieta Popławska
Dnia 27-05-2013 nasi uczniowie z klas 0, I, II, III uczestniczyli w rozgrywkach sportowych w ramach V Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
Zorganizowano ten dzień w Publicznej Szkole Podstawowej w Międzylesiu. Dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach: - gra w dwa ognie - tor przeszkód usportowiony - piłka nożna.
Dzieci zaprezentowały się bardzo dobrze, zdobywając wiele pucharów i nagród. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.
8 kwietnia w PSP w Gościkowie odbył się kolejny powiatowy konkurs wiedzy biblijnej „ Biblista Junior”
W tym roku obowiązywała znajomość Ewangelii wg Św. Jana.
Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas VI i V, Paulina Maskiewicz, Klaudia Sembratowicz i Jędrzej Stoczewski.
Paulina wykazała się dużą wiedzą i zajęła II miejsce.
W ubiegłym roku w tymże konkursie Paulina również była finalistką i zdobywczynią II miejsca.
GRATULUJEMY!
17 maja W Świebodzinie odbył się X konkurs poezji i piosenki religijnej „ W hołdzie Janowi Pawłowi II „ Konkurs jak co roku organizowała Szkoła Społeczna w Świebodzinie.
Naszą szkołę reprezentowali:
- w kategorii poezja klas I-III – Nikola Suliga
- w kategorii poezja klas IV-VI Julia Bogusz
- w kategorii piosenka klas I-III Martyna Fijałkowska
- w kategorii piosenka klas IV-VI Kacper Twardochleb
Wszyscy zaprezentowali się z wielką klasą i zrobili wielkie wrażenie na uczestnikach i jurorach.
Martyna i Kacper wyśpiewali I miejsca w swoich kategoriach wiekowych, a Julia Bogusz zajęła II miejsce.
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!
W dniach 3-5.12.2012 w naszej szkole odbyły się Rekolekcję Adwentowe które prowadziły siostry Miłosierdzia Bożego z Bledzewa.
Program rekolekcji był bardzo ciekawy i atrakcyjny . Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w prowadzonych przez siostry zajęciach rekolekcyjnych.Podobały im się scenki teatralne przedstawiające wydarzenia biblijne.
Dzieci bardzo chętnie śpiewały pieśni, które były prezentowane w formie animacji.
Bardzo dziękujemy siostrom za przybycie i zapraszamy ponownie.
Poniżej kilka opinii dzieci o rekolekcjach :
Siostry miały szczególne podejście do dzieci. Każdego dnia uczyły nas różnych piosenek.
Rekolekcje, które prowadziły bardzo nam się podobały. Były bardzo miłe i wesołe.
Siostry: Bernadetta,Magdalena, Anna i Fabiola bardzo ładnie śpiewały . Każdy ich
występ uczył i bawił. Potrafiły zbudować nastrój.
Rekolekcje z nimi bardzo nam się podobały.
AUTORZY:Miłosz Skubarczewski, Jędrzej Stoczewski i Filip Sierek.
Inicjatorkami gminnych obchodów Święta Niepodległości, które odbyły się w Węgrzynicach były Panie Halina Staszyńska i Dorota Kostrzewa, członkinie zespołu Błękit. Od początku swego istnienia zespół organizował "Wieczornice Niepodległościowe" dla mieszkańców Ołoboku. W tym roku postanowił włączyć w obchody mieszkańców Gminy Skąpe. Panie i pozostali członkowie zespołu "Błękit" uzyskały aprobatę Pana wójta i Rady sołeckiej z Węgrzynic.
Wspólnymi siłami zorganizowali obchody tego radosnego święta. Ogromny wkład w uświetnienie obchodów święta włożyli uczniowie klasy V i części klasy VI PSP w Ołoboku i ich opiekunki Edyta Kościukiewicz i Dorota Kostrzewa. Przygotowali piękną inscenizację pt. "Żeby Polska była Polską" , która w sposób obrazowy przybliżyła zebranym okoliczności tych ważnych wydarzeń w dziejach naszego narodu. Swój występ uświetnili pieśniami patriotycznymi w odśpiewanie których włączyli sie zebrani. Gościnnie wystąpili podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Toporowa oraz Zespół Śpiewaczy "Kresowe Więzi" ze Świebodzina. Tę piękną uroczystość zakończyła wspólna biesiada przy herbatce i cieście przygotowana przez Radę sołecką z Węgrzynic. Organizatorzy uroczystości mają nadzieję, że gminne obchody Święta Niepodległości na stałe wejdą do tradycji Gminy Skape